Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wykopaliska archeologiczne na jednym z odcinków budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

Wykopaliska archeologiczne na jednym z odcinków budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

Wykopaliska archeologiczne wstrzymały prace jedynie na jednym z odcinków budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Pomiędzy ulicą Nadbrzeżną i ulicą Nową odkopane zostały pozostałości średniowiecznej zabudowy drewnianej oraz elementy ceramiki. Roboty budowlane przy obwodnicy zostały wstrzymane na odcinku około 200 metrów i prowadzone są dalsze badanie archeologiczne celem ustalenia szczegółów odkrycia.
Prace przy budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej są już mocno zaawansowane, a ich całokształt podzielony jest na kilka etapów. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego archeologowie będą prowadzić badana przez około 2 miesiące.

Ponadto Krzysztof Skwarek z firmy Banimex, która jest liderem konsorcjum odpowiedzialnym za budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, zapewnił samorząd Dąbrowy Tarnowskiej że przerwa na prace archeologiczne nie spowodują opóźnień w realizacji całości tego rządowego zadania w ciągu drogi krajowej nr 73.
Budowa blisko siedmiokilometrowej obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej ma zakończyć się w połowie 2020 roku. Nowa droga pozwoli ominąć centrum miasta kierowcom jadącym w kierunku Warszawy lub południa Polski i odciążyć ruch miejski.

dabrowatar.pl
fot. ilustracyjne ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*