Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wkrótce finał Dni Dąbrowy Tarnowskiej – zaproszenie

Wkrótce finał Dni Dąbrowy Tarnowskiej – zaproszenie

Prace stające się pomału plonem VIII Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Barwy Dąbrowy” nabierają artystycznego kształtu, za dwa dni podczas uroczystego wernisażu zostaną oficjalnie pokazane publiczności i zaprezentowane na forum kultury Powiśla Dąbrowskiego (20.07 godz.17:00, galeria DDK). Wielkimi krokami zbliża się też XII Spotkanie Kultur. Jego organizatorami są: „Invest-Nieruchomości” – właściciel Centrum Handlowego „Dąbrowiak”, Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej. Spółka „Invest-Nieruchomości” jest sponsorem wszystkich wielkich koncertów finałowych Dni Dąbrowy od 2004 r.

XII Spotkanie Kultur w najbliższą niedzielę 21 lipca będzie w tym roku składało się z dwóch części: tanecznej (9 zespołów – taniec nowoczesny i folklorystyczne, pary taneczne w tańcu towarzyskim) pod szyldem I Tanecznego Spotkania Kultur oraz muzycznej (4 bandy, w tym gwiazda wieczoru – Sławomir).

Na scenie wystąpią: „Dance Art Studio Tańca”, Szkoła Tańca Nowoczesnego Viry Bakun ze Lwowa, „Sokoliki”, „Voce”, „Bobrowianie”, „Nieczajnianie” i tancerze z Fundacji „Latino” Gabriela Skiby, w części muzycznej: „See You Later”, „Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów”, „Pozytywnie Nakręceni” i Sławomir. Na koniec na niebie rozbłysną sztuczne ognie. Poza sceną organizatorzy przygotowali wiele atrakcji (wesołe miasteczko, plac zabaw, degustacje i stoiska gastronomiczne, kupony promocyjne od „Xtreme Fitness”). Swój kwadrans z konkursami i nagrodami będzie miało Radio RDN (około godz.20:00), tradycyjne przysmaki regionalne kuchni polskiej i żydowskiej degustować można na stoisku Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, dania z grilla i rozmaite napoje pod parasolami Restauracji Staropolskiej ze Szczucina. Szczegóły programowe na stronie internetowej DDK, naszym fanpage’u i w punkcie informacyjnym podczas imprezy (początek o 15:00). Oczywiście wstęp na wszystkie imprezy w ramach Dni Dąbrowy jest wolny.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*