Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Trwa VII Plener Malarsko-Rzeźbiarski pn. „Barwy Dąbrowy”

Trwa VII Plener Malarsko-Rzeźbiarski pn. „Barwy Dąbrowy”

Kolejny dzień zmagań z materią sztuki podczas VII Pleneru „Barwy Dąbrowy” upłynął pod znakiem integracji artystów pracujących artystycznie w Centrum Polonii w Brniu z grupą, która dzień wcześniej spędziła czas pracowicie i twórczo w zaułkach Dąbrowy Tarnowskiej. Była to również wspaniała okazja do wyżycia się plastycznego na łonie pięknej breńskiej natury przez kilkanaście dzieci związanych z wakacyjnymi zajęciami koła DDK „Pastele”. Młodzi adepci pod kierunkiem malarzy i pedagogów, głównie Pauliny Boguli-Motyki i Stanisława Strońskiego, malowali pejzaże inspirowane parkiem w Brniu.
Drugi dzień pleneru to również oficjalne jego otwarcie, w którym wzięli udział współorganizatorzy tego przedsięwzięcia: Małgorzata Bułat – Dyrektor Centrum Polonii w Brniu, Elżbieta Wiatr – Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego i Paweł Chojnowski – Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury.

W tegorocznym plenerze bierze udział 22 malarzy i rzeźbiarzy z wielu zakątków Polski, 8 z nich to goście breńskiej instytucji kultury, 14 to artyści, którzy odpowiedzieli na zaproszenie DDK i STKPD, są zakwaterowani w Dąbrowie bądź mieszkają na Powiślu. Wszyscy codziennie spotykają się na pysznych obiadach serwowanych przez panie z Centrum Polonii. Wtorek i środa to wspólna praca twórcza na terenie zespołu ogrodowo-pałacowego w Brniu.
Część tegorocznych płaskorzeźb i obrazów, które właśnie powstają jako plon pleneru, odnosi się tematycznie do bohaterów historycznych Powiśla Dąbrowskiego, część do pięknej przyrody i architektury naszego regionu. Powstaje nawet „Panorama Dąbrowska”… Podsumowaniem z prezentacją prac będzie uroczysty wernisaż w najbliższą sobotę 20 lipca o godz. 17:00 w galerii DDK. Wstęp wolny, zachęcamy do odwiedzin!

Dzieci biorące udział w lipcowych zajęciach plastycznych, w tym w plenerze malarsko-rzeźbiarskim „Barwy Dąbrowy”:
Aleksandra Węc, Mateusz Kamiński, Malwina Budzik, Liliana Sokołowska, Anna Kania, Tomasz Czesak, Patrycja Dynak, Hanna Dojka, Gabriela Kozaczka, Oliwia Golemo, Aleksandra Tylec, Tomasz Tylec, Justyna Latocha, Anna Latocha, Jessica Bobro, Karolina Runo.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*