Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Koncertowy jubileusz Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej

Koncertowy jubileusz Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej

Słowa piosenki „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” wspaniale podsumowują uroczysty jubileusz istnienia Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej. 14 lipca mieszkańcy gminy Mędrzechów i przyjaciele orkiestry wspólnie świętowali 30 lat jej istnienia.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w mędrzechowskim kościele. Następnie wszyscy uczestnicy udali się w korowodzie prowadzonym przez orkiestrę dętą na stadion sportowy. Tu oprócz muzyki w mistrzowskim wykonaniu popłynęło wiele życzeń i gratulacji.

Wyrazy uznania za działalność artystyczną na rzecz lokalnej społeczności oraz znaczącego dorobku i długiej tradycji orkiestry przekazali między innymi: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjno – Szkoleniowych i Kontrolno – Rozpoznawczych st. kpt. Marek Bator w imieniu Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec i Barbara Pobiegło Sekretarz Gminy Mędrzechów, a zarazem Radna Powiatu Dąbrowskiego.

Na koncert, bardzo licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu, w szczególności gminy Mędrzechów. Wraz ze starostą samorząd powiatu dąbrowskiego reprezentowali wiceprzewodniczący rady powiatu Krzysztof Kupiec oraz radny rady powiatu Sebastian Kądzielawa.

Historię orkiestry i ważne wydarzenia z trzech dekad działalności artystycznej przedstawiła Prezes orkiestry Joanna Mączka. Podziękowała również za liczne życzenia i gratulacje. Była to niepowtarzalna okazja do podsumowania pracy i osiągnięć oraz spotkania członków i przyjaciół orkiestry, którzy wnosili swój wkład w jej rozwój na przestrzeni 30 lat.

Jak przystało na jubileusz muzycy pod batutą Andrzeja Komorowskiego zaprezentowali swój kunszt muzyczny. Ze sceny rozbrzmiały znane utwory, wykonane w mistrzowski sposób. Zaprezentowały się też orkiestry dęte z Bolesławia i Szczucina.

Koncertowanie zakończyło się wspólnym występem. Blisko 120 muzyków, z trzech orkiestr, zagrało razem utwory takie jak „The loco-motion”, „Ai se eu te pego” i „Pour un flirt”.

Na scenie zaprezentowali się również seniorzy z Mędrzechowa. Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, a także smacznych potraw i przysmaków przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*