Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » XIII Spotkania Kultur na Finał Dni Dąbrowy Tarnowskiej – zaproszenie

XIII Spotkania Kultur na Finał Dni Dąbrowy Tarnowskiej – zaproszenie

Finał tegorocznych Dni Dąbrowy Tarnowskiej to 12. edycja „Spotkania Kultur” na placu przed Centrum Handlowym „Dąbrowiak”. Impreza odbędzie się w niedzielę 21 lipca, rozpocznie się od prezentacji zespołów i par tanecznych w ramach I Tanecznego Spotkania Kultur (w godz.15:00-16:45), wystąpi 9 grup, w tym 2 folklorystyczne, 7 formacji tańca nowoczesnego i pary tańca towarzyskiego, o czym pisaliśmy obszernie w jednym z wcześniejszych tekstów.

Druga część imprezy na scenie będzie należała do zespołów, grających różne style i gatunki (rock, blues, folk). Wystąpią kolejno: „See You Later”, „Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów” i „Pozytywnie Nakręceni”. Gwiazdą koncertu będzie SŁAWOMIR (około godz.21:15), na koniec – zgodnie z wieloletnią tradycją – na niebie dąbrowskim rozbłysną sztuczne ognie.

Organizatorzy imprezy: „Invest-Nieruchomości” (właściciel „Dąbrowiaka”, sponsor strategiczny koncertów od 2004 r.), Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej zapewniają wiele atrakcji dla dzieci (plac zabaw) i gastronomicznych (o kulinaria zadba „Restauracja Staropolska” ze Szczucina), na stoisku promocyjnym Urzędu Miejskiego przygotowane będą gadżety, natomiast Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zaprasza na darmową degustację potraw regionalnych. Można się będzie poczęstować przysmakami tradycyjnej kuchni polskiej (chleb na zakwasie, ogórki kiszone i konserwowe, blaszoki, kołacz) i żydowskiej (falafele, pierniki, chałka, ciastka marchewkowe serwowane przez koszerną kawiarnię Geralda Vineberga „The Nosh”).

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Dąbrowskiego Domu Kultury.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*