Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zawarto umowę na budowę sieci kanalizacyjnej w Gruszowie Małym

Zawarto umowę na budowę sieci kanalizacyjnej w Gruszowie Małym

8 lipca 2019 r. Gmina Dąbrowa Tarnowska zawarła umowę z wykonawcą zadania pn. „Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Gruszów Mały” – Przedsiębiorstwem Budowlanym „BUDOMONT” Spółka z o.o. z Rzeszowa. Wartość zadania wynosi 2 767 992,00 zł. W ramach inwestycji zostanie wykonane ponad 4 km sieci kanalizacji grawitacyjnej, 550 m rurociągów tłocznych i dwie sieciowe przepompownie ścieków.
Zgodnie z umową inwestycja zakończy się do 30 czerwca 2022 r. Jednakże zgodnie z zapewnieniami oraz przedstawionym harmonogramem przez wykonawcę zadanie prawdopodobnie uda się ukończyć w pierwszej połowie roku 2021. Realizacja zadania pozwoli na przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej dla około 60 gospodarstw domowych w miejscowości Gruszów Małym.

Gmina Dąbrowa Tarnowska ma na celu poprawę środowiska przyrodniczego poprzez ograniczanie zrzutu nieoczyszczonych ścieków a także polepszenie warunków życia mieszkańców i wzrost atrakcyjności gminy jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Po ubiegłorocznych realizacjach sieci kanalizacyjnej w ramach na terenie miasta i wsi w naszej gminie w ramach dobudówek oraz w miejscowości Smęgorzów, budowa kanalizacji sanitarnej w Gruszowie Małym jest ostatnim krokiem realizowania strategii rozwoju Gminy Dąbrowa Tarnowska polegającej na pełnym skanalizowaniu terytorium gminy.

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*