Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów

Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów

W upalne niedzielne popołudnie 30 czerwca stadion Wisły Borusowa był miejscem zmagań piłkarskich. Tego dnia cztery miejscowe zespoły rywalizowały ze sobą o Puchar Wójta Gminy Gręboszów i tytuł mistrza gminy. Turniej ten już na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych i corocznie cieszy się zainteresowaniem zarówno piłkarzy jak i kibiców. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz LZS Wisła Borusowa. Do turnieju swoich zawodników zgłosiły: LZS Wisła Borusowa, LZS Strażak Karsy, LZS Dunajec Ujście Jezuickie, LZS Wolania Wola Żelichowska.Wysoka temperatura nie przeszkodziła drużynom w rozegraniu emocjonujących spotkań. Na początek odbyły się dwa mecze półfinałowe, które miały wyłonić finalistów. Kolejność rozgrywanych spotkań oraz poszczególne pary zostały rozlosowane podczas zebrania organizacyjnego przed zawodami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły Ujście Jezuickie i Wola Żelichowska. Do przerwy prowadził jedną bramką zespół Wolanii by ostatecznie wygrać cały mecz 3:1. Hat-trickiem popisał się Damian Gnat. Drugie spotkanie to mecz Kars i gospodarza zawodów Borusowy. Spotkanie to po bramce strzelonej w pierwszej połowie skończyło się wynikiem 1:0 dla Kars. Po meczach półfinałowych i krótkiej przerwie na nabranie sił przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce pomiędzy Dunajcem a Wisłą. Do przerwy zespoły remisowały ale w drugiej połowie Ujście rozwiązało worek bramek i piłkę w siatce Wisły umieściło aż 4 razy. W odpowiedzi Wisła trafiła jednego gola. Ostatecznie Ujście Jezuickie wygrało mecz 5:2. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na mecz o pierwsze miejsce w którym zmierzyli się ze sobą Strażak i Wolania. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie żadnemu z zespołów nie udało się pokonać bramkarza. Gwizdek sędziego zakończył spotkanie a na tablicy wyników widniał rezultat 0:0. By wyłonić mistrza gminy potrzebne były rzuty karne. W tej rywalizacji bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Woli Żelichowskiej i to oni wywalczyli czwarty raz z rzędu Puchar Wójta.

Wyniki poszczególnych spotkań:

LZS Ujście Jezuickie – LZS Wola Żelichowska 1:3 (0:1)
LZS Karsy – LZS Borusowa 1:0 (1:0)

mecz o trzecie miejsce:

LZS Ujście Jezuickie – LZS Borusowa 5:2 (1:1)

mecz o pierwsze miejsce:

LZS Karsy – LZS Wola Żelichowska 0:0 (0:0) zwycięstwo w karnych – LZS Wola Żelichowska

Klasyfikacja końcowa:

1. LZS Wola Żelichowska
2. LZS Karsy
3. LZS Ujście Jezuickie
4. LZS Borusowa

Królem strzelców został Damian Gnat grający w barwach „Wolanii” natomiast tytuł najlepszego bramkarza przyznano zawodnikowi „Strażaka” Karsy – Marcinowi Surowcowi.

Dla zespołów przewidziano nagrody w postaci pucharów, dyplomów a dzięki wsparciu sponsorów także bonów pieniężnych na zakup sprzętu sportowego. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Poseł na Sejm RP – Wiesław Krajewski, Radny Rady Powiatu – Sebastian Kądzielawa oraz Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów – Marek Mosio.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników. Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów:

1. Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie