Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » IV Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Oleśnie

IV Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Oleśnie

W środę, 26 czerwca 2019 roku, w Kręgielni Azyl Olesno, już po raz czwarty odbył się Małopolski Integracyjny Turniej w Kręgle Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Jego organizatorami byli Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

W tegorocznej edycji do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn z różnych zakątków Małopolski, które reprezentowały Środowiskowe Domy Samopomocy z: Biecza (Filia w Gorlicach), Bobowej, Dąbrowicy, Gorlic, Krakowa, Niepołomic, Nowego Sącza, Oleśnicy, Oświęcimia, Pałecznicy, Radwanowic i Siedlec.

Turniej rozstrzygany był w dwóch kategoriach: rozgrywki drużynowe i indywidualne. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Mateusz Miodowski i Paweł Świętochowski.

Uczestnikom turnieju kibicowali między innymi Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, członkowie zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” oraz Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie.

Wyniki rozgrywek drużynowych:

I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy (550 pkt.)

II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Oświęcimiu (431 pkt.)

III miejsce – Dzienny Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach (424 pkt.)

Wyniki rozgrywek indywidualnych:

I miejsce – Jan Szymura (131 pkt.) – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy

II miejsce – Andrzej Przybyło (120 pkt.) – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy

III miejsce – Mariusz Osika (115 pkt.) – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy

Puchar przechodni Starosty Powiatu Dąbrowskiego powędrował w tym roku do Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy.

Nagrody dla zwycięzców turnieju ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a puchary i medale przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*