Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » III Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie – zaproszenie

III Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie – zaproszenie

– Rok 2019 jest dla nas rokiem szczególnego jubileuszu, gdyż obchodzimy 200-lecie powołania Jeneralnej Dyrekcji Dróg i Mostów, pierwszego na ziemiach polskich organu centralnej administracji drogowej, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W tegorocznym wydarzeniu chcemy przybliżyć pracę i tradycje drogowe oraz historię administracji drogowej. Na nasze spotkanie z historią zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Przygotowaliśmy grę terenową z nagrodami, której wyzwania dostarczą wiedzy, odkryć i zabawy dla rodzin i uczestników indywidualnych.

Zorganizowaliśmy również spotkanie z historią motoryzacji, której wymagania w dużej mierze napędzają postęp w drogownictwie. W sobotę 29 czerwca naszymi gośćmi będą motocykliści z Klubu Motocyklowego Knight Riders LEMC Chapter Tarnów i Grupy Motocyklowej Powiśle.

W niedzielę 30 czerwca będziemy gościć członków Automobilklubu z Tarnowa ze swoimi zabytkowymi pojazdami.

Nie zabraknie uroków życia służby drogowej z zapachem chleba, ciasta i domowego kompotu, starych filmów w kinie plenerowym o zmierzchu, buchającej pary oraz nowych odsłon naszej ekspozycji przygotowanej specjalnie na to wydarzenia.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji – zapewnić możemy, że spędzenie czasu wśród małych i dużych artefaktów historii drogownictwa będzie dla Państwa satysfakcjonujące. Zapraszamy!

Wstęp i parking jest bezpłatny.

Ekspozycja jest częściowo przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

III Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbędzie się 29-30 czerwca 2019 r. w godz. 15.00 – 23.00.

Zapraszamy

Informacja prasowa GDDKiA – Zespół Historii Drogownictwa

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*