Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Pola rysuje” – wystawa w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

„Pola rysuje” – wystawa w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej Oddział dla Dzieci zaprasza na wystawę rysunków Apolonii Bieniek – wieloletniej czytelniczki dąbrowskiej książnicy. Ekspozycja prac pt. „Pola rysuje” będzie dostępna od 5 do 28 czerwca br. w oddziale w godzinach jego pracy.

Apolonia Bieniek jest 27-letnią posiadaczką artystycznej duszy. Swoją przygodę z rysowaniem zaczęła około 20 roku życia, a obecnie jej zbiór liczy ponad 170 prac. W jej kolekcji znajdują się malunki postaci z komiksów, książek, filmów, bajek oraz ulubionych artystów. Jak sama przyznaje, najbardziej lubi rysować portrety. Jej narzędziami do pracy głównie są ołówek i kredki, czasami sięga też po kolorowe pisaki. Na wystawie jej prac można zobaczyć np. Garfielda, Annę i Elsę z „Krainy Lodu”, Reksia, mieszkańców Stumilowego Lasu czy bohaterów z serii komiksów „W.I.T.C.H.”.
Młoda artystka jest zapaloną czytelniczką, dlatego też jest częstym gościem biblioteki. Fascynuje ją również muzyka i ceni twórców takich jak Michael Jackson, Michał Szpak czy skrzypek David Garrett. Od kilku lat interesuje się tańcem, podkreślając szczególnie technikę „street dance”.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*