Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Sytuacja powodziowa na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska z dnia 22 maja br. godz. 8:00

Sytuacja powodziowa na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska z dnia 22 maja br. godz. 8:00

W wyniku intensywnych opadów deszczu w dniu 21/22.05 br. gwałtownie podniósł się poziom w rzekach na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska. W nocy 21.05 br. rzeka Breń wystąpiła z koryta zalewając ulice: Nadbrzeżną, Kościuszki, Oleśnicką, Aleje Wolności. Zalane zostały budynki znajdujące się przy tych ulicach. Ewakuowano 8 osób z ulicy Nadbrzeżnej. Do najbardziej zagrożonych gospodarstw dostarczono piasek i worki. Woda zalała piwnice Dąbrowskiego Domu Kultury, Halę Łuczniczą i Krytą Pływalnię. W akcji ratunkowej brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska. Aktualnie minimalnie obniżył się poziom rzeki Breń w Dąbrowie Tarnowskiej. Podtopione zostały drogi gminne i drogi transportu rolnego, oraz pola uprawne we wszystkich sołectwach.

Na bieżąco są kontrolowane stany rzek i cieków wodnych.

Alarm powodziowy obowiązuje do odwołania.

Do czasu odwołania alarmu powodziowego pełniony będzie stały dyżur w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej 14 6422775 lub tel. 14 6554000.

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*