Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nietrzeźwy na motocyklu

Nietrzeźwy na motocyklu

Dzięki ładnej pogodzie w ubiegły weekend (18-19.05.2019r.) mogliśmy zobaczyć większą ilość motocyklistów, którzy wyjechali na ulice. Jednak jazda motocyklem wymaga odpowiedzialności, którą niestety nie wykazał się 29-letni mieszkaniec gminy Olesno powodując realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W minioną niedzielę (19.05.2019r.) ok. godz.18.45. funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki patrolując ulice Dąbrowy Tarnowskiej na ul. Grunwaldzkiej zauważyli mężczyznę poruszającego się motocyklem bez tablic rejestracyjnych. Mundurowi natychmiast interweniowali, dając kierującemu wyraźne znaki do zatrzymania. Mężczyzna zlekceważył wydawane sygnały do zatrzymania, ominął radiowóz i gwałtownie przyspieszył w kierunku centrum miasta.

Z uwagi na zagrożenie, jakie stwarzał motocyklista swoim sposobem jazdy, policjanci używając sygnałów świetlno-dźwiękowych próbowali zatrzymać mężczyznę do kontroli. Po kilkudziesięciu metrach pościg zakończył się zatrzymaniem niebezpiecznego „pirata” na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Nowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 29-latek jest pijany i posiada 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnia do kierowania pojazdami. Motocykl jakim się poruszał kierowca został zabezpieczony, ze względu na nieczytelny numer VIN pojazdu, który został zatarty, a sam kierujący wielokrotnie zmieniał wersję okoliczności w jakich został nabyty. W tej sprawie czynności są prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości poprzez popełnienie wielu wykroczeń 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3, gdzie za powyższe odpowie przed Sądem.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*