Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Współpraca na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan podpisana

Współpraca na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan podpisana

13 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana współpraca na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. Pierwszą tego typu deklarację Województwo Małopolskie podpisało właśnie w powiecie dąbrowskim pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Janem Gąsienicą-Walczakiem a Lesławem Wieczorkiem Starostą Dąbrowskim w obecności Wojciecha Piechy Sekretarza Województwa Małopolskiego.

W planach jest podpisanie porozumień i deklaracji o współpracy z wszystkimi powiatami i gminami z regionu Małopolski. Tę okazję już miały, gminy naszego powiatu. Burmistrzowie i wójtowie powiatu dąbrowskiego podpisali deklaracje uczestnictwa i promowania projektów „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce” finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ponadto w wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie z Wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Michałem Kądziołką na czele oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego realizującą projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji. Oferta skierowana jest do osób dorosłych oraz powracających do Małopolski z zagranicy, nie tylko w dużych miastach, ale i w odległych zakątkach Małopolski. Dostępność fachowych pracowników, z aktualnymi kwalifikacjami, przekłada się rozwój każdej gminy czy powiatu.

Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców województwa – można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

Z kolei „Nowy Start w Małopolsce” jest projektem dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

UMWM w Krakowie
powiatdabrowski.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*