Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Spotkanie z Szymonem Hołownią w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Spotkanie z Szymonem Hołownią w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Tegoroczny XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w dniach od 8 do 15 maja przebiega pod hasłem „#Biblioteka”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął się obchodami Dnia Bibliotekarza 8 maja. Po powitaniu licznie przybyłych gości dyrektor MBP Jadwiga Kusior przybliżyła sens hasła tegorocznych obchodów i podkreśliła rolę biblioteki we współczesnym, pełnym nowoczesnych technologii świecie.Podziękowała osobom i instytucjom na co dzień współpracującym z książnicą,dzięki którym udało się zrealizować wiele zamierzeń, planów i pomysłów. Byli tom.in.: WBP i Instytut Książki w Krakowie, wszystkie przedszkola, Ochronka i szkoły z miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska, DDK, KPP, ZERiI oraz „Senior +”, ODR, Warsztaty Terapii Zajęciowej,uczestnicy DKK dla Dorosłych i Dzieci, Klub Krzyżówkowicza i Warsztaty Artystyczne, którzy systematycznie spotykają się i tworzą wspólnotę naszej książnicy. Nie zabrakło również podziękowań dla młodych ludzi, którzy na co dzień przychodzą i pomagają w różnych pracach na rzecz biblioteki jako wolontariusze. Otrzymali oni adresy z podziękowaniami oraz pamiątkowe sówki. Na ręce dyrektor złożone zostały życzenia, podziękowania i kwiaty.Nagrodą dyrektora w tym roku została wyróżniona bibliotekarka Krystyna Minorczyk.

Głównym punktem uroczystości było spotkanie z Szymonem Hołownią – znanym dziennikarzem, publicystą, współpracującym z telewizją TVN, gdzie wraz z Marcinem Prokopem prowadzi program „Mam talent!”, stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „W drodze”, mówcą motywacyjnym i rekolekcjonistą, autorem wielu książek, w których tłumaczy prawdy wiary na współczesny język – sięga po przykłady z popkultury, skłania do refleksji i rozbawia. Dużą część jego aktywności zawodowej stanowi działalność charytatywna, jest założycielem Fundacji „Kasisi” i „Dobra Fabryka”. W trakcie spotkania opowiadał o swojej pracy, zwracając szczególną uwagę na problemy dzisiejszego świata i krzywdę, jaka spotyka większą część zamieszkujących ją ludzi, o roli kościoła i sytuacji politycznej w Polsce, a także o ciągłych dążeniach i staraniach, by stać się lepszym. Po spotkaniu była możliwość zakupu książek Szymona Hołowni i uzyskania autografu, a także czas na indywidualne rozmowy z nim. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy dąbrowskiej książnicy z WBP i Instytutem Książki w Krakowie w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Wśród licznej publiczności, która wypełniła salę po brzegi znaleźli się m.in. Krzysztof Kaczmarski- Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Jerzy Żelawski – Przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Wychowania, dyrektorzy i kierownicy instytucji i szkół działających na terenie miasta i gminy, uczestnicy DKK, Warsztatów Artystycznych, Klubu Krzyżówkowicza oraz bibliotekarze,czytelnicy i sympatycy MBP.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*