Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » VI Edycja Konkursu Językowego w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim

VI Edycja Konkursu Językowego w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim

9 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim odbyła się VI już Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ” pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego. Konkurs stwarza uczniom możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół oraz promuje młodzież uzdolnioną językowo.

O tytuł poligloty w tym roku ubiegali się uczniowie następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gręboszowie oraz gospodarze – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, a później sprawdzili swoje umiejętności z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu z języka angielskiego i języka niemieckiego laureatami VI Edycji Konkursu Językowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ” zostali:

I miejsce – Karolina Król z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

II miejsce – Emilia Soja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce – Wiktoria Chalama z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

IV miejsce – Jowita Sojka ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie

V miejsce – Ines Augustyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Główne nagrody w konkursie tj. „Wielki Multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski” oraz „English Grammar in Use” zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Pozostałe nagrody książkowe na potrzeby konkursu przekazało wydawnictwo Pearson.

Starosta Lesław Wieczorek pogratulował i uhonorował laureatów, życząc im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i satysfakcji z nauki języków obcych.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*