Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Czy to magia czy nie magia?” – warsztaty literackie w Smęgorzowie

„Czy to magia czy nie magia?” – warsztaty literackie w Smęgorzowie

Warsztaty literackie „Czy to magia czy nie magia?” prowadzone przez Joannę Wachowiak z Wielkopolski zainaugurowały blok imprez i działań edukacyjnych w ramach zadania: „Spotkania z kulturą bliską i daleką” (3.edycja Budżetu Obywatelskiego Małopolski) w gminie Dąbrowa Tarnowska.
Spokanie z dwoma klasami młodszymi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie było bardzo udane i z pewnością zaszczepiło pasję czytelniczą w uczniach. Autorkę prezentowanych książek dla dzieci powitali: Biogusław Marek – dyrektor szkoły i Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, który podziękował wszystkim głosującym na zadanie realizowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Joanna Wachowiak jest laureatką IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren (wyróżnienie za książkę „Baba Blaga”), nominowaną do nagrody im. K. Makuszyńskiego za książkę „Ala Baba i dwóch rozbójników” (2017 r.) i literackiej nagrody IBBY za książkę „Kot kameleon” (2014 r.), stworzyła trzy autorskie warsztaty literackie dla dzieci w różnym wieku. Spotkanie było przykładem realizacji jednego z nich, podczas ponad godzinnej niezwykłej lekcji Joanna Wachowiak wprowadzała do tematyki swoich 3 książek, prowadząc zabawy z wykorzystaniem wyobraźni, przekonywała małych czytelników, że niezwykłe rzeczy nie muszą zdarzać się tylko w bajkach czy snach: można je wymyślać samemu! Jedną z zabaw była gra stymulująca kreatywne myślenie, nawiązująca do motywu z książki „Baba Blaga”, wykorzystująca spostrzegawczość i pamięć („Detektyw na tropie”).

W ostatniej części spotkania dzieci zadawały pytania autorce, dowiedziały się też w ciekawy i przystępny sposób, jak powstaje książka. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz podpisywanie przez Joannę Wachowiak zakupionych przez uczestników zajęć książek.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*