Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Przedsiębiorcy zwycięzcami XI Turnieju z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przedsiębiorcy zwycięzcami XI Turnieju z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W sobotę, 27 kwietnia 2019 roku, na stadionie Miejsko-Ludowego Klubu Sportowego „DĄBROVIA” w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano XI Powiatowy Turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego, będący jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Formuła tegorocznej edycji turnieju była wyjątkowa i różniła się od pozostałych edycji tym, iż po raz pierwszy turniej został rozegrany nie na „Orliku”, ale na pełnowymiarowym boisku z naturalną murawą. W sportowych rozgrywkach wzięło udział ostatecznie 3 drużyny reprezentowane przez 11-osobowe składy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Turniej otwarł Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który powitał zawodników życząc im powodzenia w sportowych zmaganiach, a kibicom dobrej zabawy. Po oficjalnym otwarciu turnieju, rozpoczęła się sportowa rywalizacja, rozegrana systemem „każdy z każdym”. Zmagania drużyn na murawie komentował Łukasz Witek. Sędzią turnieju był Bogusław Męcnarowski.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek wyłoniono zwycięzcę turnieju, którym została drużyna przedsiębiorców. Drugie miejsce przypadło drużynie strażaków, natomiast trzecie – drużynie reprezentującej Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych ZBUD w Dąbrowie Tarnowskiej.
Tytuł najlepszego strzelca turnieju otrzymał Michał Kościuk (reprezentujący zwycięską drużynę), który zdobył 4 bramki.

Puchary, medale, statuetkę dla „Najlepszego strzelca” oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, wręczali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Andrzej Giza – kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, bryg. Krzysztof Kolarczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zofia Mendys, która z wielkim entuzjazmem od lat wspiera i kibicuje drużynie ZBUD.

Starosta zamykając XI edycję „majowego” turnieju podziękował zawodnikom za udział w tym wydarzeniu mającym na celu uczczenie 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaprosił również drużyny oraz kibiców do udziału w kolejnych sportowych zmaganiach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji ważnych rocznic, a w szczególności do udziału w najbliższym turnieju, jaki już za kilka miesięcy zostanie zorganizowany z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*