Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Misterium Męki Pańskiej w parafii Nieczajna

Misterium Męki Pańskiej w parafii Nieczajna

Misterium Męki Pańskiej odtwarzane było w czasie Wielkiego Tygodnia w parafii pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w Nieczajnie Górnej. Mieszkańcy wsi oraz okolic przeżywali wtedy wydarzenia, które miały miejsce w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
Misterium rozpoczęło się w Niedzielę Palmową o godz. 14.30. Wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy wzbudzał duże zainteresowanie. Dzieci i tłum wiernych witały Jezusa, rzucając zielone palmy i wołając radośnie: „Hosanna, hosanna Synowi Dawidowemu!” Następnie odbyły się obrzędy Wielkiego Czwartku celebrujące Ostatnią Wieczerze. To wielki dzień w życiu Chrystusa, apostołów, a także każdego z nas. W tym dniu przeżywamy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Nastrój i odpowiedni klimat w świątyni pozwoliły nam przeżyć niezapomniane chwile.

Kolejna część to – Droga Krzyżowa. Byliśmy świadkami skazania Jezusa na śmierć, biczowania, dźwigania krzyża, Jego upadków i śmierci na krzyżu. Wszystko to działo się na scenach przygotowanych przed kościołem i na drodze w kierunku cmentarza. Wydarzenia te dały nam wiele do myślenia.
Słuchając fałszywych oskarżeń u Piłata, niesprawiedliwego wyroku, każdy z nas czuł się po części zdrajcą. Idąc w tłumie Drogą Krzyżową, mieliśmy wrażenie, że idziemy z prawdziwym Jezusem. Sceny te były tak wiarygodne, że byliśmy pewni, że dzieje się to naprawdę. Wielu uczestników wzruszało się i bardzo przeżywało Mękę i Śmierć Chrystusa. Te łzy były prawdziwe i szczere, gdy pomyśleliśmy i uświadomiliśmy sobie, że również przez nas samych Jezus umarł na krzyżu, że my swoim zachowaniem i postępowaniem przyczyniliśmy się do Jego śmierci. Wielu z nas zrozumiało, że Jezus umarł również za mnie.

Chwile spędzone na rozpamiętywaniu Męki Jezusa Chrystusa dostarczyły nam wielu wzruszeń i głębokich przeżyć religijnych, których dostarczyło nam 60 uczestników biorących udział w Misterium.

Bernadeta Pabian

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*