Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Magia w literkach ukryta” – zajęcia w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

„Magia w literkach ukryta” – zajęcia w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Z klasycznymi baśniami, ale również z nowoczesnymi opowieściami, pełnymi fantastycznych bohaterów, stworzeń i rzeczy, spotykały się zorganizowane grupy dzieci podczas zajęć „Magia w literkach ukryta” na przełomie marca i kwietnia.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w Oddziale dla Dzieci, w otoczeniu gigantycznej książki pełnej kolorowych elementów, poznawały one świat wyobraźni takich autorów jak: Andersen, bracia Grimm czy Dorota Gellner. Historiom o magicznych krainach towarzyszyły zabawy ruchowe, które bazowały na współpracy i cierpliwości, ćwiczenia pamięci przy głośnych czytaniach bajeczek i rozwiązywaniu zagadek oraz pisanie własnej, bibliotecznej opowieści. „Magiczny zawrót głowy”, bo właśnie pod takim tytułem powstała wspólna książeczka, można przeczytać w Oddziale dla Dzieci w godzinach pracy oddziału. O prowadzeniu baśniowych spotkań dowiedzieli się co nieco podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, którzy zjawili się, aby powrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie historie opowiadane im przez rodziców.

– Podczas zajęć gościliśmy również lokalną telewizję Tarnowska.tv, która przyglądała się poczynaniom dzieci w fantazyjnych zabawach. 2 kwietnia świętowaliśmy także urodziny pana Andersena oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci rozwiązując „megakrzyżówkę” nawiązującą do opowieści znanego pisarza. W magicznej przygodzie udział wzięły grupy przedszkolaków i uczniów z dąbrowskich i okolicznych przedszkoli oraz szkół, a także przedszkola spoza powiatu dąbrowskiego. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej akcji, która odbędzie się już w maju. Będziemy obserwować co STRASZNEGO kryje się pod łóżkiem…

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*