Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wspólne działania Policji i ITD

Wspólne działania Policji i ITD

W ubiegłą środę (10.04.2019r.) policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego na terenie powiatu dąbrowskiego przeprowadzili wspólną akcję. Głównym celem prowadzonych działań była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowych poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg stosowali się do obowiązujących przepisów.

Dzięki specjalistycznym urządzeniom jakie znajdują się na wyposażeniu Policji i ITD, mundurowi byli w stanie namierzyć i rozliczyć z popełnionych naruszeń przepisów ruchu drogowego niejednego niesfornego kierowcę, którego rutyna i brawura stanowiły duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Podczas działań skontrolowano 8 kierujących w tym 6 pojazdów kierowanych przez obcokrajowców. W trakcie kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości, szczególnie związanych z naruszeniem przepisów o czasie pracy kierujących.

W trakcie podejmowanych czynności przez funkcjonariuszy, okazało się że 30-letni mieszkaniec powiatu dębickiego – kierujący pojazdem ciężarowym świadomie nie prowadził zapisu za pomocą urządzenia rejestrującego na karcie kierowcy wskazań urządzenia w zakresie aktywności kierowcy przebytej drogi na trasie Dębica – Dąbrowa Tarnowska, za co został ukarany grzywna w kwocie 2000 złotych. W innych przypadkach kierujący również ponieśli kary za swoje przewinienia.

Trzeba mieć nadzieję, że kierujący wykonujący przewoź drogowy dzięki wspólnym działaniom Policji oraz ITD w przyszłości będą podchodzić do swoich obowiązków w sposób bardziej odpowiedzialny. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu kontrole.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*