Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie 6. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych

Podsumowanie 6. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych

Po trzy wykłady w każdym z trzech paneli, najznamienitsi polscy klinicyści i jeden – ale ujęty szczegółowo i całościowo – temat: Zdrowie kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków. Od endokrynologii, ginekologii przez ortopedię, aż po zdrowie psychiczne. Z uwzględnieniem stomatologii i medycyny estetycznej, która ostatnimi laty święci triumfy; nie tylko wśród kobiet.

DSK6 została zorganizowana przez FTiWPD. Zarząd Fundacji tradycyjnie zaprosił do współorganizacji, m. in. dąbrowskie władze samorządowe gminne i powiatowe oraz kilkudziesięciu sponsorów i partnerów, bez których zaangażowania trudno by było sfinalizować dwudniową konferencję medyczną. Głównym Partnerem zadania był Zarząd Województwa Małopolskiego, z którego funduszy była zrealizowana konferencja. Sponsorem strategicznym była Firma farmaceutyczna Astellas. Organizacja konferencji 6 Dąbrowskie Spotkania Kliniczne posiadała certyfikat Infarma, zaś uczestnicy otrzymali certyfikaty zatwierdzone przez Okręgową Izbę Lekarską w Tarnowie.

To wszystko złożyło się na, szóste już, Spotkania Kliniczne, które od kilku lat, pod auspicjami Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego, odbywają się w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ostatnimi czasy miejscem tych spotkań stał się Ośrodek Spotkania Kultur, mieszczący się w malowniczej synagodze. I również ostatnimi czasy spotkania kliniczne rozszerzyły się na dwa dni, obejmując zarówno teorię przekazywaną na wykładach, jak i praktykę.

Kwietniowe ogólnopolskie Spotkania Kliniczne organizuje Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego, której fundatorem jest prof. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela, a był również – śp. ks. Abp. Zygmunt Zimowski. W zarządzie Fundacji działa prezes – lek. med. Norbert Kopeć, wiceprezes – dr n. med. Michał Surynt i członek zarządu – zasłużony dla konferencji oraz Fundacji i doceniony przez prof. Kotelę – Krzysztof Orwat.

Współorganizatorami Spotkań Klinicznych są również: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwo Powiatowe, dąbrowskie Koło Polskiego Towarzystwa Medycznego oraz Biuro Doradczo – Usługowe Andrzeja Dziedzica. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe informacje i galeria zdjęć na stronie:
dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*