Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » VIII Ogólnopolskie Zawody we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością w Tarnowie

VIII Ogólnopolskie Zawody we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością w Tarnowie

5 kwietnia bieżącego roku odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością w Hali Sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Organizatorami imprezy byli : Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie; Akademicki Związek Sportowy PWSZ w Tarnowie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Celem zawodów było propagowanie aktywnego stylu życia u osób z niepełną sprawnością intelektualną, przełamywanie barier pomiędzy uczestnikami zmagań sportowych, integracja, zdrowa rywalizacja. Do udziału w zawodach zgłosiło się 76 uczestników z Województwa Małopolskiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego oraz Śląskiego. Dąbrowskie Warsztaty Terapii Zajęciowej reprezentowała grupa 5 uczestników; Edyta Jankowska, Małgorzata Plebańczyk, Wojciech Moskal, Rafał Gaj i Marcin Bezak oraz opiekunowie: Dyrektor WTZ Pan mgr Ryszard Micek i fizjoterapeuta Pani Katarzyna Trójniak.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: 1 Wspinaczka na czas kobiet 2 Wspinaczka na czas mężczyzn 3 Wspinaczka „Freestyle” kobiet 4 Wspinaczka ‘Freestyle” mężczyzn.

– Nasi zawodnicy zajęli miejsca jak niżej: W kategorii kobiet „na czas” I Małgorzata Kocur WTZ ul. Klikowska w Tarnowie II Edyta Jankowska WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej III Celina Liptak WTZ Szczawnica. W kategorii mężczyzn na czas: I Kamil Cedrowski WTZ ul. Hodowlana w Tarnowie II Wojciech Moskal WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej III Damian Ptak WTZ ul. Hodowlana Tarnów. W kategorii „Freestyle” kobiet: III Małgorzata Plebańczyk WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej

Ogromnym zaskoczeniem był występ naszego podopiecznego Wojciecha Moskala, który minimalną różnicą czasową przegrał walkę o pierwsze miejsce z zawodnikiem WTZ im Jana Pawła II w Tarnowie Kamilem Cedrowskim. Wojciech brał udział w zawodach wspinaczkowych w ubiegłych latach jednak nigdy nie zajmował tak wysokiej lokaty. Oprócz pucharów, dyplomów i medali nasi zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe. Gratulujemy wspaniałych sukcesów.

wtz.dt.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*