Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Inauguracja budowy mostu w Nowym Korczynie

Inauguracja budowy mostu w Nowym Korczynie

Symboliczne wbicie łopaty w Borusowej w Małopolsce rozpoczęło budowę mostu na Wiśle. Nowy szlak komunikacyjny połączy dwa brzegi Wisły pomiędzy Borusową, a Nowym Korczynem w województwie świętokrzyskim.

Przeprawa stanie się częścią najkrótszej drogi z Tarnowa w kierunku Kielc, a dalej Warszawy. Z kolei dla osób podróżujących ze strony świętokrzyskiej, oznacza wygodne połączenie z autostradą A4 w kierunku Krakowa.

Symboliczną „pierwszą łopatę” wbili w środę 20 marca 2019 r. marszałkowie obu województw: Andrzej Bętkowski i Witold Kozłowski, a także zaproszeni goście, między innymi wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka i poseł Krystian Jarubas. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli m.in.: radny Sejmiku Wojewódzkiego Adam Jarubas, przewodnicząca Rady Miejskiej Kazimiera Gołdyn, radni powiatowi Krzysztof Wojtaś i Teresa Krupska, sołtysi, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy Nowy Korczyn.

Nowy most na Wiśle będzie miał ponad 670 metrów długości oraz 13 przęseł; najdłuższe, nad nurtem rzeki – to 130 metrów. Powstanie jezdnia i dwa pasy ruchu, także chodniki oraz ścieżka rowerowa. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Intercor z Zawiercia. Zgodnie z harmonogramem, most ma być gotowy 30 października 2020 roku.

Jak podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, przygotowania do budowy mostu w Nowym Korczynie trwały wiele lat, ale dzięki zaangażowaniu Adama Jarubasa – wieloletniego marszałka województwa oraz jego współpracowników z Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Kielcach, inwestycja ta dojdzie do skutku. – Cieszy również fakt, że powstanie obwodnica Nowego Korczyna, gdyż budowa mostu na Wiśle i modyfikacja trasy z pewnością wpłynie na większe natężenie ruchu. Odłączenie ruchu tranzytowego od lokalnego i pieszego zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Paweł Zagaja.

gmina.nowykorczyn.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*