Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Precyzyjna diagnostyka bez limitów w Centrum Zdrowia Tuchów

Precyzyjna diagnostyka bez limitów w Centrum Zdrowia Tuchów

Skrócenie czasu oczekiwania na bezbolesne i nieinwazyjne badanie tomografii komputerowej. Taki ma być efekt rezygnacji z limitów świadczeń, którą od kwietnia wprowadza Narodowy Fundusz Zdrowia. Obecnie w Pracowni Tomografii Komputerowej Centrum Zdrowia Tuchów są bardzo konkurencyjne terminy oczekiwania na badanie. W związku z nowymi rozwiązaniami sytuacja powinna się jeszcze poprawić.

Tomografia komputerowa jest techniką, która pozwala na uwidocznienie narządów ciała ludzkiego. Na diagnozę pacjenci z normalnym skierowaniem czekają w Tuchowie do miesiąca. – W przypadku skierowań pilnych ten czas jest zredukowany o połowę – mówi kierownik Zespołu Przychodni CZT Magdalena Gębica.

Do badań w Tuchowie wykorzystywany jest wielorzędowy tomograf z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Dzięki takim aparatom nowej generacji, przez zastosowanie wielu rzędów detektorów, uzyskuje się większy zakres diagnostyczny, a dawka promieniowania jest zredukowana do niezbędnego minimum. Dokładną analizę diagnostyczną umożliwia wysoka jakość obrazowania, zróżnicowane, trójwymiarowe formy obrazu i możliwości skanowania całego obszaru ciała.

Badania wykonywane są od poniedziałku do czwartku do południa, a w piątek po południu. Rejestrować się można telefonując pod numer 14 65 35 250. Diagnostyka jest realizowana pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów radiologii. Przed badaniem personel pracowni przeprowadza wywiad, dotyczący ewentualnych przeciwwskazań i schorzeń mogących mieć wpływ na przebieg diagnozy. Lekarz radiolog wybiera i akceptuje najbardziej optymalną procedurę. Tomograficzne skanowanie ciała w wybranym obszarze jest całkowicie bezbolesne. Kolejnym etapem jest analiza wyników, dokonywana przez lekarza specjalistę w zakresie diagnostyki obrazowej, wykonanie obróbki cyfrowej obrazów, a następnie przygotowanie opisu oraz dokumentacji z badania. Medyczną analizę otrzymanych obrazów oraz dokumentację zdjęciową pacjenci otrzymują zazwyczaj do tygodnia od badania. Wyniki przekazywane są na nośnikach cyfrowych. Można także skorzystać z przesłania wyników za pośrednictwem przesyłki pocztowej.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*