Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie działań „Pasy”

Podsumowanie działań „Pasy”

Wczoraj (14.03.2019 roku) na terenie powiatu dąbrowskiego, miedzy 06:00 a 22:00, prowadzone były działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracali szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Podczas wczorajszych wzmożonych działań na drogach naszego powiatu mogliśmy spotkać większą liczbę patroli, policjanci kontrolowali czy podczas jazdy samochodem, kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali również, czy dzieci przewożone były w fotelikach ochronnych.

Podczas działań policjanci zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa w związku z czym przeprowadzili 50 badań na stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz ujawnili 36 wykroczeń związanych z związku z niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów, grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punktów karnych, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punktach karnych może otrzymać kierujący za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*