Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Córka trenera” w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

„Córka trenera” w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Od piątku 15 marca w dąbrowskim Kinie „Sokół” będzie można zobaczyć film „Córka trenera” z bardzo wysoko ocenioną przez krytyków rolą Jacka Braciaka (najlepsza rola męska na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej), doceniony także przez widzów (nagroda publiczności na 23.Festiwalu „Cinergia”), uznany za jeden z najciekawszych tytułów młodego, polskiego kina (nagroda na 28.Młodzieżowym Festiwalu w Cottbus).

Twórcy filmu: reżyseria – Łukasz Grzegorzek, scenariusz – Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek, zdjęcia – Weronika Bilska, montaż – Maria Zuba.

OBSADA:
JACEK BRACIAK – Maciej Kornet
KAROLINA BRUCHNICKA – Wiktoria Kornet
AGATA BUZEK – Kamila
PIOTR ŻURAWSKI – Cysorz
BARTEK KOWALSKI – Igor

To pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
Kilka opinii krytyków filmowych:
„Skąpana w słońcu, zmysłowa i mądra opowieść o dojrzewaniu” (Piotr Czerkawski, Krytyk filmowy). „Grzegorzek ponownie zachwycił luzem i swobodnym, żartobliwym sposobem opowiadania o sprawach niezwykle poważnych i trafiających do serc każdego z widzów” (Michał Piepiórka, „Bliżej Ekranu”). „Odkryciem Córki trenera” jest oczywiście Karolina Bruchnicka w tytułowej roli, ale to Jacek Braciak daje popis jako ojciec, który musi zrozumieć, że nie powinniśmy obarczać dzieci ciężarem spełniania własnych marzeń” (Piotr Guszkowski, CJG 24).
„Świeże i przekorne kino drogi z wybitnymi rolami Braciaka, Buzek, Bruchnickiej” (Anna Luboń, „Elle”). Więcej na stronie www.kinosokol.pl

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*