Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dwie promesy na prowadzenie działalności senioralnej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dwie promesy na prowadzenie działalności senioralnej w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek 7 marca br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie małopolskim samorządom promes w ramach programu i „Senior+”. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, gdyż Gmina Dąbrowa otrzymała dwie promesy „Senior +”. W ich ramach przeznaczono 113 600 zł na utworzenie Klubu Senior + oraz 66 966 zł dotacji na dalsze prowadzenie istniejącego Dziennego Domu „Senior +”.
W ramach tegorocznej edycji programu „Senior+” w województwie małopolskim powstanie 19 placówek dla osób starszych, z tego 3 Domy i 16 Klubów Senior+. Z nowych miejsc aktywnego wypoczynku skorzystać będą mogli seniorzy z większych i mniejszych miejscowości. Promesy związane z dofinansowaniem istniejących placówek przyznano 49 działającym już w Małopolsce Dziennym Domom „Senior+” i Klubom Seniora.

W latach 2015-2017 powstało w Polsce 240 placówek „Senior+”, które oferowały seniorom ponad 6,2 tys. miejsc. Jednym z pierwszych z nich jest powstały w 2016 r. dąbrowski Dzienny Dom „Senior+”.

Budżet programu „Senior+” w ubiegłym roku wyniósł 80 mln złotych. Taką samą kwotę zapisano na tegoroczną edycję programu.

dabrowatar.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*