Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wspólne kolędowanie z Klubem Seniora w Mędrzechowie

Wspólne kolędowanie z Klubem Seniora w Mędrzechowie

„Przyszliśmy do państwa po kolędzie,
niechaj państwu wesoło będzie,
a czy będzie czy nie będzie,
kolędować zwyczaj wszędzie.
Hej kolęda, kolęda”.

W naszej polskiej tradycji i kulturze okres Bożego Narodzenia to czas kolędowania. Kolędnicy chodzili po wsiach od domu do domu z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Obchód kolędniczy był wyczekiwanym wydarzeniem, pominięcie domu uważane było za zły znak. W zamian za życzenia, przyjmowane jako pomyślna wróżba urodzaju i powodzenia, gospodarze obdarowywali przebierańców świątecznymi smakołykami lub wykupywali się drobnymi datkami.

27 stycznia 2019 r. na wspólne kolędowanie zaprosili członkowie Klubu Seniora w Mędrzechowie, którzy zaprezentowali widowisko, w reżyserii Danuty Jabłoniec z oprawą muzyczną Pawła Dynaka, zatytułowane: „Kolędnicy”.

Seniorzy po raz kolejny podzielili się z licznie zgromadzoną publicznością swoją dobrą energią przynosząc radość, śpiew i dobre słowo. Występ wywołał u zgromadzonych wiele doznań artystycznych i radości – wszyscy bawili się świetnie, zarówno wykonawcy, jak i publiczność. Nie jednemu uczestnikowi spotkania z nostalgią powróciły wspomnienia dawnych zwyczajów często już dziś niedocenianych i zapomnianych. Klub Seniora wystąpił również gościnnie w Kupieninie w Domu Radosnej Starości oraz w Grądach na zaproszenie sołtysa wsi.

medrzechow.net
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*