Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Eliminacje VI Gminnego Festiwalu Kolęd w DDK

Eliminacje VI Gminnego Festiwalu Kolęd w DDK

W dopiero co wyremontowanej sali widowiskowej DDK, na nowo zbudowanej scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści i muzycy w zespołach reprezentujących przedszkola i szkoły gminy Dąbrowa Tarnowska w eliminacjach VI Międzygminnego Festiwalu Kolęd (30.01).
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom, szczególnie wśród najstarszych solistów (klasy VII-VIII i gimnazjalne) i w zespołach muzycznych (I-VI), bardzo wysoki! Do konkursu zostało zgłoszonych 41 podmiotów (zespoły i soliści z 3 przedszkoli (miejskie: nr 1 i Ochronka, Smęgorzów) oraz 6 szkół gminnych (4 podstawowe: nr 1,2 i 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa, Żelazówki), w sumie blisko 200 młodych artystów.
Prezentacje konkursowe, trwające blisko 7 godzin (!) oceniała komisja w składzie: Barbara Marcinkowska (Przewodnicząca), Monika Kuta, Paweł Chojnowski.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • przedszkola, zespoły:

 

I miejsce – „KRÓLICZKI” (Niepubliczne Przedszkole – Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – „SMEFRY”  (Publiczne Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

 

  • przedszkola, soliści:

 

I miejsce – Aleksandra Pyzik (Publiczne Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

II miejsce – Maciej Walczak (Niepubliczne Przedszkole – Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Karolina Krawczyk (Publiczne Przedszkole w Smęgorzowie),

 

  • szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:

I miejsce – Zuzanna Witek  (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Magdalena Mol  (PSP nr 3 w DT)

III miejsce – Judyta Kądzielawa (PSP nr 3 w DT),

równorzędne wyróżnienia: Paulina Chudy (PSP w Nieczajnie Górnej) i Aleksadra Kogut (PSP w Smęgorzowie),

 

  • szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:

I miejsce – Marcin Gadziała (PSP w Smęgorzowie)

II miejsce – Katarzyna Toczek (PSP nr 1 w DT)

III miejsce – Agnieszka Surowiec (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce)

wyróżnienie – Zofia Garncarz (PSP nr 2 w DT),

 

  • szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:

I miejsce – Emilia Kowal (PSP w Smęgorzowie)

II i III miejsce – nie przyznano,

 

  • szkoły podstawowe – klasy I-VI, zespoły:

I miejsce – „MUZA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce ex aequo – „DO RE MI” (PSP  nr 2 w DT) i „WESOŁE NUTKI” (ZS-P w Żelzazówce)

III miejsce – „JEDYNECZKI” (PSP nr 1 w DT),

 

  • szkoły podstawowe – klasy VII-VIII i gimnazjaliści, soliści:

I miejsce – Julia Kowal (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce ex aequo – Daria Pyrcz i Julia Tatarczuch (obie – PSP nr 3 w DT)

III miejsce – Gabriela Mol (PSP nr 2 w DT)

oraz równorzędne wyróżnienia: Emilia Soja (PSP 2 w DT) i Aleksandra Toczek (PSP nr 1 w DT),

 

  • gimnazja, zespoły:

I miejsce – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – nie przyznano

III miejsce ex aequo – „Cantata” (PSP w Nieczajnie Górnej) i „Experyment” (ZS-P w Żelazówce).

Dąbrowski Dom Kultury zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek oraz nagrody dla laureatów. Wszyscy zdobywcy miejsc I-III zostali zakwalifikowani do finału międzygminnego, który odbędzie się 2 lutego o godz. 14:00 w DDK.
Wielki finał z udziałem laureatów eliminacji z dwóch gmin: Dąbrowy i Radgoszczy odbędzie się ponownie w sali kinowej DDK w sobotę 2 lutego o godz. 14:00. Jego organizatorami są: gospodarz wyremontowanego obiektu i Urząd Gminy w Radgoszczy.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*