Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wspólne kolędowanie w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Wspólne kolędowanie w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Wspólne kolędowanie w gronie dzieci i starszych „wdarło się” już na dobre w noworoczną tradycję wydarzeń Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

– U nas świąteczny klimat trwa nadal. W czwartkowy poranek sala zamieniła się w śnieżną krainę, w otoczeniu bożonarodzeniowych postaci. W tym roku młodzi aktorzy z grupy „Słowiczki” z Przedszkola Niepublicznego Ochronka im. św. Jana Pawła II z naszego miasta zapewnili zgromadzonym gościom klimatyczną oprawę w postaci jasełek i dziecięcego kolędowania. W związku ze zbliżającym się świętem babci i dziadka oraz obecności na sali seniorów, miłym akcentem były radosne i porywające do wspólnego ruchu śpiewne życzenia w wykonaniu smyków z Ochronki, które były tak piękne, że spowodowały u wielu osób wzruszenie.

Wśród zimowej scenerii, za świątecznym stołem, burmistrza reprezentowała Anna Jastrzębiec-Witowska, dyrektor dąbrowskiej Ochronki siostra Marta Kołodziej, uczestnicy Dziennego Domu „Senior+”, podopieczni Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej z terapeutą Edytą Breńską-Gębarowską oraz chętni rodzice z dziećmi.Kolędowanie odbyło się w ramach spotkań z cyklu „Poranek z Bajką”, w których od września biorą udział dzieci z grupy „Biedroneczki” z dąbrowskiej Ochronki. One również miały okazję uczestniczyć we wspólnym świętowaniu.Do pięknego spektaklu słowno-muzycznego młodych aktorów przygotowały panie: Joanna Reczek, Magdalena Wałaszek i Marzena Wielbłąd, zaś efekty muzyczno-wizualne znakomicie zapewniła siostra Maria.Dyrektor Jadwiga Kusior podziękowała wszystkim za udział. Cieszy nas, że znów mogliśmy po brzegi wypełnić naszą bibliotekę świątecznymi i radosnymi dźwiękami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i… do zobaczenia za rok!

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*