Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » WOŚP zagra w powiecie dąbrowskim – program

WOŚP zagra w powiecie dąbrowskim – program

Przed nami ogólnopolski, a nawet międzynarodowy 27. Finał WOŚP w Polsce, w granie tradycyjnie angażuje się wiele osób, instytucji i firm w powiecie dąbrowskim. W Dąbrowskim Domu Kultury został zarejestrowany sztab obejmujący swoim zasięgiem wszystkie gminy powiatu, z wyłączeniem Szczucina, pracuje w nim 87 wolontariuszy uczestniczących w cyklicznych spotkaniach organizacyjnych już od października oraz uczniów kilku szkół partnerskich, w których nauczyciele opiekują się chętnymi do takiej pracy społecznej (szkoły podstawowe w: Bolesławiu, Mędrzechowie, Laskówce Chorąskiej, Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie, Szarwarku, Żelazówce). Finał odbędzie się w Dąbrowie 13 stycznia pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste, ale granie się już rozpoczęło na dobre turniejem siatkówki 5 stycznia, w którym zwyciężyła drużyna MUKS „Bilard” UKS z Tarnowa. Niedzielne świętowanie poprzedzi drugi z zaplanowanych turniejów sportowych zorganizowanych przez DDK – sztab WOŚP z Referatem Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej (Hala Sportowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej – sobota 12.01 godz.9:00). Na turniej zgłosiło się 10 drużyn, rywalizacja o puchary i indywidualne trofea (dla „króla strzelców” i najlepszego bramkarza) zapowiada się bardzo interesująco. Niedzielne granie, oprócz zbiórki do puszek podzielone jest na kilka segmentów: część taneczna imprezy zostanie przeprowadzona na hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej (w godz.17:00-18:00), zapowiedziały występ 4 formacje z „Dance Art. – Studia Tańca” Maryny Grygorjevej oraz dwie grupy tańca nowoczesnego z DDK: „Sokoliki” i „Voce”. Część II – z licytacjągadżetów, loterią fantową (losy zróżnicowane – po 5 i 10 zł, w tańszej opcji wygrywa 50%, w droższej, dla bardziej wartościowych przedmiotów – wszystkie losy są wygrane, co gwarantują organizatorzy!) i kameralnymi występami muzycznymi odbędzie się w sali dawnej sali modłów byłej synagogi (Ośrodek Spotkania Kultur – w godz.18:30-19:45, wystąpią: Kacper Lipowicz, Malwina Budzik, Adam Ciąbor, Magdalena Mol i Iwona Puła. Dodatkową atrakcją będą upieczone i podarowane przez kilkorga wolontariuszy i piekarnię „Sokołowscy” placki, sprzedawane na porcje podczas koncertu i aukcji a dochód zasili konto Fundacji WOŚP.

Wszyscy spotkają się, aby choć przez kilka minut, mimo różnic i waśni, poczuć się autentyczną wspólnotą – na tradycyjnym „światełku do nieba” (pokaz ogni sztucznych, jak zapewniają organizatorzy – bez hałaśliwych wybuchów, ale z ładnymi efektami wizualnymi) na rynku miejskim o godz.20:00. Po „światełku” będzie można ponownie licytować gadżety w OSK, wspierając polską medycynę (27. Finał dedykowany jest specjalistycznym oddziałom pediatrycznym), a jest ich bardzo dużo, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Przygotowano około 100 rozmaitości: typowo orkiestrowe (koszulki, kubki, kalendarze, zegar, pięknie oprawione plakaty), upominki (często ręcznie wykonane i pięknie zapakowane), autografy znanych ludzi, rarytasy kibicowskie (jak zwykle niezawodny anonimowy darczyńca – „Dobry Duch Dąbrowskiej WOŚP), specjalnie i pieczołowicie robione na drutach piękności (dary Anny Chmury), wartościowe przedmioty ofiarowane przez sponsorów („Alarm Serwis”, „Motozbyt”), unikatowe pamiątki z emblematami WOŚP i Dąbrowy Tarnowskiej (dzieło „Multipixel”). Jednymi z szlagierów może się okazać leżak plażowy „Play” albo szalik reprezentacji Polski z autografem Mateusza Klicha!

Sztab będzie się mieścił wyjątkowo, ze względu na remont w „Sokole” – w Ośrodku Spotkania Kultur, tam wolontariusze będą mieć bezpieczną przystań, tam liczone będą i zabezpieczane zebrane walory. Szefem sztabu jest Paweł Chojnowski, jego zastępcą Konrad Abramowicz.

Patronat honorowy objęli: Jerzy Owsiak, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*