Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » XX spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum i Domu Pomocy Społecznej

XX spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum i Domu Pomocy Społecznej

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie – takie słowa Matki Teresy z Kalkuty zacytował w kazaniu, podczas Mszy Świętej poprzedzającej wigilię w dąbrowskim hospicjum, ksiądz Krzysztof Majerczak wicedyrektor Caritasu diecezji Tarnowskiej. Jak podkreślił w tej placówce, w każdy dzień roku jest właśnie Boże Narodzenie.

W poniedziałek, 24 grudnia w wyjątkowym i uroczystym nastroju, przy wigilijnym stole w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy, księża oraz pracownicy i pensjonariusze.

W tradycyjnym spotkaniu, które odbyło się już po raz dwudziesty, uczestniczyli między innymi Lesław Wieczorek starosta dąbrowski, Krzysztof Bryk wicestarosta, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z zastępcą Marią Smolicha, ksiądz Krzysztof Majerczak zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej, pomysłodawca dąbrowskiego hospicjum ksiądz prałat Józef Poremba i ksiądz Zbigniew Szewczyk Kapelan Hospicjum.

Tradycyjna wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez księdza Krzysztofa Majerczaka oraz księdza prałata Józefa Porembę.

Jezus przychodzi jako światło wokół ciemności i pragnie obdarować człowieka swoim życiem i pełną miłości obecnością. W hospicjum o tej obecności na co dzień przypominają lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i pracownicy, którzy bezinteresownie z wielką życzliwością pochylają się nad chorymi i poświęcają im swój czas. Towarzyszą nie tylko chorym, ale również ich rodzinom – i to jest właśnie prawdziwe Boże Narodzenie. Otwieramy się na Boga w bliźnim, ale nie raz by pomóc innym w otwarciu się na Boga – mówił podczas kazania wicedyrektor Caritasu diecezji Tarnowskiej.

Jak co roku, po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki. Dyrektor Urszula Mróz, złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowania za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy.

Do wszystkich zgromadzonych na wigilii zwrócił się również starosta Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego przekazał wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał także burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

W atmosferze pełnej serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy stworzyły nastrój rodzinnej wieczerzy wigilijnej.

W czasie, gdy przy stołach kolędowano i spożywano wigilię, personel medyczny i wolontariusze pełnili dyżur przy osobach nie mogących wstać z łóżek.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*