Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Koniec prac remontowych w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury

Koniec prac remontowych w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury

Dobiegły końca prace remontowe w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury w ramach zadania realizowanego w Programie Operacyjnym „Infrastruktura domów kultury” na 2018 rok.

Wykonawca – Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Nowak w Dąbrowie Tarnowskiej zgłosił gotowość do odbioru. W toku prac prowadzonych od lipca b.r. odbudowano drenaż wokół budynku, który był głównym powodem notorycznego zalewania piwnic, zawilgocenia fundamentów i ścian oraz fatalnego wpływu na konstrukcję zabytkowego „Sokoła” – siedziby domu kultury i kina. Poprawiono estetykę wokół budowli, odbudowując chodnik i poprawiając najbliższe otoczenie, zamontowano specjalną pompę pomocną w odprowadzaniu wilgoci do kanalizacji miejskiej, wykonano izolację pionową i poziomą. Kolejnym, ważnym etapem prac była rewitalizacja piwnic, poprawa funkcjonalności holu oraz gruntowny remont klatki schodowej z wymianą instalacji elektrycznej i archaicznej rozdzielni obsługującej pierwsze piętro oraz klatkę schodową, montażem nowoczesnego oświetlenia LED. Radykalnej modernizacji doczekały się też toalety obok biura i sali lustrzanej, obsługujące duże ilości uczestników zajęć tanecznych i innych form amatorskiego ruchu artystycznego. Bardzo pozytywnie na estetykę wpłynęła też wymiana stolarki drzwiowej na piętrze (wszystkie pomieszczenia) i klatce schodowej. Stare drzwi pamiętały zamierzchłe czasy słusznie minione… lat 60-ych XX w. Rewolucję przeszły też pomieszczenia biurowe (podwieszane sufity, nowoczesne oświetlenie, nowe kolory na ścianach i nowe, estetyczne drzwi). Renowacji poddano parkiet w sali lustrzanej i kabinie projekcyjnej kina.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 300.000 zł oraz ze środków własnych gminy Dąbrowa Tarnowska w kwocie 197.730,00 zł.

Uroczyste otwarcie nastąpi w lutym, po zakończeniu prac prowadzonych w ramach innego grantu w sali widowiskowej i w jej najbliższym otoczeniu.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Jeden komentarz

  1. Szkoda ze tylko tyle udalo sie zrobic. Mysle ze stara hala sportowa nie byla ważniejsza od Sokoła

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*