Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » X Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny” w DDK

X Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny” w DDK

Po raz dziesiąty szkolne zespoły teatralne z powiatu dąbrowskiego spotkały się na scenie, aby rywalizować o złote, srebrne i brązowe Laury Melpomeny. Organizatorami przeglądu są: Urząd Gminy w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Przegląd odbył się tradycyjnie w DDK w dniu 12 grudnia 2018 r. w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe – klasy I-III, IV-VI, VII-VIII i gimnazjalne z terenu powiatu dąbrowskiego.

Komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca, MCK „Sokół”), Paweł Chojnowski, Renata Klimek przyznała następujące nagrody:

  • szkoły podstawowe, klasy I-III:

I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” – „MAŁY KRACH” (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy) za spektakl „Baśniowy ambaras”,

II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny”- „KOPERNICZKI” (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)  za spektakl „Kopciuszek”,

  • szkoły podstawowe, klasy IV-VI:

I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” – „BRAK SŁÓW” (PSP w Smęgorzowie) za spektakl „Inne Kaczątko”,

II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny”- „MAUPY” (ZS-P w Radgoszczy)  za spektakl „Brzydkie Kaczątko”,

  • szkoły podstawowe, klasy VII-VIIII i gimnazjalne:

I i II miejsce– nie przyznano

III miejsce ex aequo i „Brązowy Laur Melpomeny” – „MARUDY” (ZS-P w Radgoszczy) za spektakl „Świtezianka oczami Klaudii” i SZKOLNY KLUB TEATRALNY „DWÓJKA” za spektakl „Koń i jego chłopiec”.

Po każdym spektaklu jurorzy dzielili się z instruktorami – opiekunami szkolnych grup teatralnych swoimi spostrzeżeniami, sugestiami i uwagami. Spotkania te przebiegały w atmosferze życzliwej troski o rozwój amatorskiego ruchu artystycznego.

Nagrody i dyplomy wręczył laureatom Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, który na koniec podziękował organizatorom, uczestnikom i jurorom, złożył też wszystkim serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*