Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Lekcja na 12 gwiazdek” w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

„Lekcja na 12 gwiazdek” w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

– Najciekawsze było poruszanie tematów, z którymi spotykamy się na co dzień, lecz nie potrafimy się w nich odnaleźć. – oraz –Zrozumiałam pojęcie UE i zmieniłam swoje myślenie co do uchodźców – podkreślali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej po warsztatach europejskich, które 11 grudnia 2018 r. przeprowadzono w ich szkole.

Spotkanie z tematem szczegółowym UNIA I ŚWIAT: Unia Europejska a kryzys migracyjny w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z siecią Europe Direct i Eurodesk.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

– Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np.dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony m.in.Barbary Golemo, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Sylwia K. Mazur, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy.

Zainteresowani udziałemw kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2018/2019 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu

Kampania edukacyjna „Lekcja na 12 gwiazdek” – informacja prasowa

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*