Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Debata społeczna w Szkole Podstawowej w Szczucinie

Debata społeczna w Szkole Podstawowej w Szczucinie

11 grudnia br., w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie odbyła się debata społeczna pn. „Cyberprzemoc wśród dzieci i młodzieży – zagrożenie czy normalność”. Głównym tematem było wyjaśnienie wraz z udziałem młodzieży zjawiska cyberprzemocy. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać o codziennym życiu młodych ludzi w sieci. Ponadto przedstawili sposoby w jakich najczęściej dochodzi do nękania w sieci oraz przykłady takich zdarzeń i sposoby na to jak zapobiegać cyberprzemocy lub nie dopuszczać do niej.

W debacie udział wzięło około 50 osób w tym młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Oficjalnego otwarcia debaty i przywitania gości dokonał podinsp. Bogumił Jedynak – Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie, a następnie oddał głos nadkom. Mirosławowi Strachowi – Komendantowi Powiatowemu Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, który wprowadził zaproszonych gości w tematykę debaty.

Mundurowi mówili o mediach społecznościowych i omawiali wspólnie z młodzieżą w jaki sposób objawia się tam cyberprzemoc oraz wspólnie szukali sposobów jak do niej nie dopuścić. Policjanci udowadniali ze granica kiedy mamy do czynienia z cyberprzemocą jest bardzo płynna.

Według młodzieży programy profilaktyczne dotyczące cyberzagrożeń należy zintensyfikować zwłaszcza wśród rodziców i nauczycieli.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*