Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Święty Mikołaj u podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”

Święty Mikołaj u podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”

5 grudnia b.r. do Restauracji ,,Cristal Park’’ zawitał Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”. Na spotkanie przybyli podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Sutkowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Nie zabrakło też dzieci, które na co dzień nie korzystają z tego typu placówek, ale są podopiecznymi Stowarzyszenia. Przybyłych gości: Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Karczmarskiego, Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca, Księdza Jakuba Maturę – opiekuna osób niepełnosprawnych, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszkę Anioł – Głuszek wraz z Z-cą Dyrektora Marię Smolicha, Dyrektora Gminnej Biblioteki w Oleśnie Małgorzatę Morawiec oraz Kierownika Senior Plus Renatę Bączek powitała Prezes Stowarzyszenia Beata Partyńska. Wszyscy goście podziękowali za zaproszenie i obdarowali podopiecznych Stowarzyszenia słodkimi prezentami.

Zapowiedzią tego spotkania był telegram, który wpłynął na adres Stowarzyszenia, w którym Św. Mikołaj pochwalił wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia, którzy walczą ze swoimi słabościami i chorobami. Zapewnił, że przez cały rok przyglądał się im podczas ich rehabilitacji pod okiem terapeutów i widział jak bardzo chcą powrócić do zdrowia. Wie, że zdobywają wiedzę i umiejętności na miarę swoich możliwości, nie narzekają, chętnie chodzą do swoich placówek i choć czasami są nieposłuszni i nie słuchają rodziców, to młodość rządzi się swoimi prawami. Wybrał sobie właśnie podopiecznych Stowarzyszenia, żeby ich osobiście odwiedzić i zapowiedział swoje niedługie przybycie. Mikołaj z obietnicy się wywiązał i punktualnie o godzinie 10:30 przybył ku wielkiej radości wszystkich zebranych.

Gromkie brawa i okrzyki towarzyszyły Świętemu Mikołajowi podczas rozdawania prezentów, które w tym roku były bardzo bogate, dzięki dotacji Wojewody Małopolskiego w ramach projektu pod nazwą „Wspieranie rzeczowe dzieci niepełnosprawnych oraz pomoc żywnościowa dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej”. Św. Mikołaj nie zapomniał też o zaproszonych gościach, którym wręczył świąteczne upominki.

Kiedy wszyscy byli już obdarowani prezentami, nastąpił czas pożegnania Św. Mikołaja, który musiał wyruszyć w dalszą drogę. Nie był to jednak koniec niespodzianek, bowiem dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano świąteczny obiad.

Po sytym posiłku przyszedł czas na wspaniałą zabawę, którą przygotowali pracownicy WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej oraz pracownicy ŚDS – Oleśnica.

Zarząd Stowarzyszenia: Prezes Beata Partyńska, Z-ca Prezesa Ryszard Święch, Skarbnik Halina Sarat, Sekretarz Małgorzata Kułaga orz Członek Małgorzata Słupek dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tego niezapomnianego spotkania, a szczególnie Pani Ewie Wielgus, menedżer restauracji „Cristal Park” wraz ze współpracownikami za wspaniałą gościnę. Do zobaczenia za rok!

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*