Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W Szczucinie policjanci uczyli dzieci zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

W Szczucinie policjanci uczyli dzieci zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

05.12.2018 r., funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 1 w Szczucinie. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu ostrożności wobec osób obcych.

Podczas prowadzonych pogadanek policjanci przekazali maluchom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto powtórzyli maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Policjanci powiedzieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Po części teoretycznej dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych i pod czujnym okiem policjanta pokazywały, jak powinno się bezpiecznie przechodzić się na drugą stronę jezdni. Następnie najmłodsi mogli usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*