Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Promocja książki pt. „Dąbrowskie drogi do niepodległości i ich bohaterowie”

Promocja książki pt. „Dąbrowskie drogi do niepodległości i ich bohaterowie”

W piątek, 30 listopada w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się promocja książki „Dąbrowskie drogi do niepodległości i ich bohaterowie”, autorstwa Danuty Ptak i Włodzimierza Piaseckiego, wydanej w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Wydarzeniu towarzyszyło seminarium historyczne poprowadzone przez autorów książki. W trakcie spotkania można było porozmawiać z autorami publikacji oraz miłośnikami historii naszego regionu.

W spotkaniu tym uczestniczyli Lesław Wieczorek starosta dąbrowski i Krzysztof Bryk wicestarosta.

W książce jak sam tytuł wskazuje opisano dąbrowskie drogi do niepodległości i ich bohaterów. Przedstawiono w niej wydarzenia od powstania listopadowego, poprzez epokę spisków galicyjskich, powstanie styczniowe do walk legionów Piłsudskiego w okresie I wojny światowej.

Spotkanie będące wyjątkową lekcją historii poprowadził Kazimierz Olearczyk wójt gminy Bolesław, pełniący funkcję skarbnika w stowarzyszeniu. Złożył on również gratulacje i podziękowania dla autorów publikacji w imieniu zarządu stowarzyszenia. Podzielił się także swoją wiedzą historyczną z uczestnikami spotkania na temat wydarzeń z czasów I wojny światowej na terenie gminy Bolesław.

Do autorów książki popłynęły gratulacje od samorządu powiatowego. Starosta Lesław Wieczorek i wicestarosta Krzysztof Bryk, pogratulowali Danucie Ptak i Włodzimierzowi Piaseckiemu, wydanej publikacji i podzieleniu się tak bogatą wiedzą historyczną dotyczącą naszego regionu.

Jesteśmy przekonani, że będzie to cenna lektura dla naszej lokalnej społeczności, a także wspaniałe narzędzie budowania tożsamości i poczucia przynależności mieszkańców do naszej „Małej Ojczyzny”. Życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z działań, które pogłębiają szacunek do tradycji narodowych, historii regionu, a przede wszystkim rodzimych bohaterów, którzy uczestniczyli w budowaniu niepodległości – zwrócił się do autorów książki starosta dąbrowski.

Wszyscy uczestnicy spotkania mogli bezpłatnie otrzymać książkę wraz z wpisem od autorów.

To już kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, którego celem jest przybliżenie lokalnej społeczności historii regionu.

Promocja odbyła się w związku z projektem realizowanym w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze kultury pn. „Małopolska. Moja wolność”.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*