Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Lekcje biblioteczne na temat historii Pomnika poległych mieszkańców Ćwikowa

Lekcje biblioteczne na temat historii Pomnika poległych mieszkańców Ćwikowa

Dobiegł końca cykl lekcji bibliotecznych realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach Projektu pn. „Odnowienie miejsca pamięci oraz umocnienie świadomości historycznej i tożsamości narodowej mieszkańców Ćwikowa i regionu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci.

Zadanie obejmowało przeprowadzenie dziesięciu spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gminy Olesno. Temat lekcji bibliotecznych związany był z historią Pomnika poległych w latach 1914-1921 oraz 1939-1945 mieszkańców Ćwikowa. Ich celem było przybliżenie nowym pokoleniom ważnych wydarzeń, które miały miejsce w Ćwikowie i na terenie Gminy Olesno. Zarówno lekcje biblioteczne, jak i cały Projekt upamiętniały również lokalną historię i ludzi, którzy złożyli na ołtarzu Ojczyzny własne życie, przyczyniając się do odzyskania przez nią niepodległości.

Spotkania odbywały się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie oraz w szkołach na terenie gminy, a prowadziła je dyrektor biblioteki Małgorzata Morawiec. Oprócz wykładu o tematyce historycznej i patriotycznej, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna, wszyscy uczestnicy lekcji bibliotecznych mogli również zwiedzić wystawę pt. „Wiekom następnym” poświęconą historii Pomnika w Ćwikowie.

gbpolesno.nazwa.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*