Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „SPOTKANIA Z KULTURĄ BLISKĄ I DALEKĄ” – III Edycja BO również w Dąbrowie Tarnowskiej

„SPOTKANIA Z KULTURĄ BLISKĄ I DALEKĄ” – III Edycja BO również w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzięki głosom mieszkańców subregionu tarnowskiego ponownie, już po raz trzeci, udało się dla Powiśla Dąbrowskiego zdobyć znaczne środki w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na 2019 rok. Na projekt oddano łącznie 3327 głosów, co stanowi drugi wynik w subregionie.
Projekt realizowany będzie w 3 gminach przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ramach projektu odbywać się będą – podobnie jak w tegorocznej edycji – spotkania autorskie, koncerty, biblioteki w Radłowie, Żabnie wzbogacą swoje księgozbiory, które posłużą długofalowo szerokiej grupie czytelników,a le także warto zwrócić uwagę na nowy segment zadania: plenerowe spektakle teatralne i zwrócenie uwagi na elementy egzotyczne w kulturze.

Głównym celem zadania jest zbudowanie oferty kulturalnej kierowanej do wszystkich grup społecznych, w tym do dzieci i młodzieży poprzez słowo, muzykę, teatr, zaprezentowanie tego, co w kulturze regionu bliskie, ale mniej znane oraz tego, co nieco odległe i egzotyczne, aczkolwiek interesujące i wartościowe. Posłuży to do zdecydowanego pobudzenia i poprawy stanu czytelnictwa oraz uczestnictwa mieszkańców Subregionu Tarnowskiego w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych, dla których dzieła literackie, piękno języka ojczystego oraz dziedzictwo kulturowe ma szczególne, narodowe znaczenie.

Po ustaleniu programu w gronie organizatorów opublikujemy szczegółowy harmonogram wydarzeń kulturalnych w regionie.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*