Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Otwarcie mini galerii przedstawiającej historię Powiśla Dąbrowskiego w KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Otwarcie mini galerii przedstawiającej historię Powiśla Dąbrowskiego w KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

W sobotę (17 listopada) w budynku Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się oficjalne otwarcie mini galerii przedstawiającej historię Powiśla Dąbrowskiego, która to będzie zdobiła odnowione ciągi komunikacyjne w Komendzie Powiatowej Policji. W wydarzeniu tym uczestniczył Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski oraz Pani Regina Siudzińska.

Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach zaprezentował zebranym zgromadzone fotografie pochodzące ze zbiorów Ś.P. Mieczysława Siudzińskiego, a udostępnione dzięki uprzejmości Pani Reginy Siudzińskiej, które zostały powiększone i wydrukowane na płótnie.

W trakcie zwiedzania wystawy Dyrektor DDK P. Paweł Chojnowski wszystkim zebranym opisał w skrócie historię ziemi dąbrowskiej odnosząc się do każdej zgromadzonej fotografii. Jedną z najcenniejszych prac jaka znalazła się w zbiorach jest zdjęcie Policjantów z powiatu ziemi dąbrowskiej z lipca 1930 r.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*