Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zostań darczyńcą szlachetnej paczki w rejonie Powiśle Dąbrowskie

Zostań darczyńcą szlachetnej paczki w rejonie Powiśle Dąbrowskie

Już 17 listopada zostanie otwarta baza rodzin włączonych do programu SZLACHETNA PACZKA. Mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się
w niezawinionej biedzie!

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zmieniaj historie tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Baza z historiami rodzin otwarta!

Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z rejonu Powiśle Dąbrowskie i przygotować dla niej mądrą pomoc. Przekazując rodzinie paczkę pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami.

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą.

Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.

Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

W tegorocznej edycji programu w rejonie Powiśle Dąbrowskie działa 21 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy. Celem naszego rejonu jest pomoc 27 rodzinom.

Jak zrobić Paczkę:

  1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
  2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
  3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
  5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu.
    Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
  6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Kontakt
Piotr Ryński
Lider Rejonu Powiśle Dąbrowskie
Tel: 602-724-284
Kontakt na FB: https://www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaPowisleDabrowskie/

powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*