Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » IV edycja targów rodzicielskich w Tarnowie – zaproszenie

IV edycja targów rodzicielskich w Tarnowie – zaproszenie

Indywidualne konsultacje z fizjoterapeutką rehabilitacyjną, pomagającą pacjentkom w Porodówce Nowej Generacji i podstawowe badania diagnostyczne dla młodych i przyszłych mam. Takie propozycje na Targi Mama i Dziecko przygotowały Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. IV edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Mamy Tanów już 18 listopada w hotelu Tarnovia.

Choć ciąża dla kobiety jest naturalnym procesem fizjologicznym to niesie ze sobą obciążenie dla organizmu i może wiązać się z różnego rodzaju dolegliwościami. Odpowiednia opieka okołoporodowa pozwala minimalizować te obciążenia i ułatwić młodej mamie powrót do równowagi psychofizycznej. Części pojawiających się nieprawidłowości można zapobiegać już w trakcie ciąży. Wsparcie specjalisty fizjoterapeuty jest jednak najistotniejsze w okresie połogu do sześciu tygodni po porodzie. Wtedy tkanki są narażone jeszcze narażone na różnego rodzaju urazy. Jak mówi fizjoterapeutka okołoporodowa Centrum Zdrowia Tuchów Paulina Witek niektóre mamy w tym czasie próbują szybko dojść do formy sprzed ciąży. Jednak forsowanie organizmu może być niebezpieczne dla zdrowia. Okres połogu, w którym organizm się oczyszcza i regeneruje nie wyklucza aktywności fizycznej. Powinna być ona jednak wykonywana prawidłowo. Stąd ważna rola fizjoterapeuty, który pozwala określić bezpieczne formy ćwiczeń.

Podczas targów w godzinach od 10:00 do 13:00 można będzie porozmawiać z położnymi Centrum Zdrowia Tuchów, w godzinach od 12:00 do 15:00 na zainteresowanych rodziców czekać będzie personel Porodówki Nowej Generacji z Dąbrowy Tarnowskiej. Można będzie porozmawiać np. na temat tego, co zabrać ze sobą na oddział czy znieczuleń do porodów. W porodówkach Centrum Zdrowia można korzystać ze znieczulenia zewnątrzoponowego, porodu z gazem rozweselającym czy z elektrostymulacją TENS – nieinwazyjną terapią przeciwbólową, rozluźniającą mięśnie. Ponadto można się będzie dowiedzieć, na jakich zasadach partner może towarzyszyć pacjentce podczas porodu. Na konsultacje prowadzone na miejscu zaproszone są nie tylko przyszłe mamy, ale też tatusiowie i członkowie rodzin.

Panie w ciąży będą mogły zmierzyć ciśnienie krwi i oznaczyć poziom cukru. Jak przypominają specjaliści aby to ostatnie badanie było wiarygodne należy je wykonać na czczo. Ponadto na targach można się będzie zapoznać z ofertą około 20 wystawców. Będą bezpłatne warsztaty i prelekcje. Organizatorzy przygotowali też „TATY warsztaty”, czyli strefę dla ojców i dzieci oraz zabawy mega klockami.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*