Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Dąbrowiacy i górale” w ramach programu Niepodległa

„Dąbrowiacy i górale” w ramach programu Niepodległa

Dąbrowski Dom Kultury zdobył grant, dzięki któremu odbywa się i odbywać się będzie kilka ciekawych wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych uświetniających jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadanie „Dąbrowiacy i Górale” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, firmowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

Najważniejsze działania w ramach tego zadania to: cykl warsztatów edukacyjnych dla młodzieży i seniorów (w trakcie realizacji), wyjazd studyjny do Krakowa i Opatowca „Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego” (zaplanowany na 5 listopada) i koncert „Płaczą góry i doliny” w wykonaniu znanej i lubianej grupy folkowej z Zakopanego – „Turnioki”, poświęcony pamięci św. Jana Pawła II i Świętu Niepodległości. Koncert łączy elementy folkloru podhalańskiego z powiślańskim (na jego rozpoczęcie Krakowiaka zatańczy zespół folklorystyczny „Nieczajnianie”; stąd tytuł całego zadania) i będzie uświetnieniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Sponsorem głównym koncertu, który odbędzie się w sali kinowej DDK w piątek 9 listopada o godz.18:00 jest Operator Gazociągów Przesyłowych„Gaz-System”.

Wstęp na koncert „Płaczą góry i doliny” jest wolny!

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*