Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Przedstawienie pt. „A to Polska właśnie” w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Przedstawienie pt. „A to Polska właśnie” w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

11 października o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się przedstawienie pt. „A to Polska właśnie”, które zostało przygotowane na podstawie Wesela i Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego. Powiat dąbrowski reprezentował starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz wicestarosta Marek Kopia wraz z małżonkami.

W projekt upamiętniający 100 – lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wystąpiło 20 uczniów, którzy wcielili się w postacie z dzieł Wyspiańskiego, niemal czterdziestoosobowy chór oraz 12 tancerzy.

Zgromadzeni goście byli pod wrażeniem wspaniałej gry aktorskiej młodzieży, która z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła sceny pokazujące różne warstwy społeczne, udowadniając, że obraz Polski z początku dwudziestego wieku nakreślony przez Wyspiańskiego daje się zastosować i do czasów współczesnych. Spektakl dopełniały brawurowo wykonane piosenki, które korespondowały z tekstem dramatów Wyspiańskiego. Publiczność była zachwycona wysokim poziomem ich przygotowania. Duże wrażenie zrobił także krakowiak będący integralną częścią przedstawienia. W spektaklu ogromną rolę odegrały również piękne dekoracje nawiązujące do krajobrazu Polski zmieniającego się na przestrzeni lat. Nie ulega wątpliwości, że do sukcesu widowiska scenicznego przyczyniło się profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie zapewnione przez firmę PST SYSTEM.

Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor Barbara Golemo, która w swym przemówieniu przypomniała krótko najważniejsze wydarzenia prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Odczytała również okolicznościowy list od Władysława Kosiniaka-Kamysza posła RP. Następnie przemawiali: starosta Tadeusz Kwiatkowski, burmistrz Krzysztof Kaczmarski, ksiądz Proboszcz Stanisław Cyran, którzy pogratulowali uczniom pięknego występu a nauczycielom tak zdolnej młodzieży. Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a także do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność ekspozycji.

ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*