Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolejna transmisja z MET w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Kolejna transmisja z MET w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Biblijna opowieść o hebrajskim siłaczu Samsonie i filistyńskiej uwodzicielce Dalili inspirowała wielu twórców. Dzieło Camille’a Saint-Saënsa jest jej najbardziej znaną muzyczną interpretacją, a jednocześnie jedyną operą kompozytora, która regularnie pojawia się na scenach świata. Dalila, przedstawicielka pokonanego przez Hebrajczyków plemienia, kusząc Samsona swoim pięknem i miłością, najpierw wydobywa od niego tajemnicę jego nadprzyrodzonej siły ukrytej w długich włosach, a potem pozbawia go jej przez ich obcięcie. Romantyzm muzyki Saint-Saënsa łączy się z wczesnym impresjonizmem dzięki nowatorskiej instrumentacji dzieła. W głównych bohaterów opery wcieli się para artystów znana widzom transmisji – przypomnijmy że jako pierwszej pokazywanej w Dąbrowie – m.in. brawurowej „Carmen” z 2010 roku – Elina Garanča i Roberto Alagna.

Spektakl będzie transmitowany „na żywo” w Kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej w sobotę 20 października (wprowadzenie o 18:45, początek transmisji – 18:55).

Dyrygent: Sir Mark Elder, reżyseria: Darko Tresnjak, scenografia: Alexander Dodge.
W rolach głównych: Roberto Alagna jako Samson, Elina Garanča jako Dalila, Laurent Naouri jako Arcykapłan, Elchin Azizov jako Abimélech, Dmitry Belosselskiy jako Stary Żyd.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*