Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Jak przygotować się do spotkania z pracodawcą” – szkolenie dla Uczestników WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej

„Jak przygotować się do spotkania z pracodawcą” – szkolenie dla Uczestników WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej

29 września 2018 r. na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie dla uczestników placówki z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy – Panią Marią Bania i Panią mgr Agnieszka Bąba.

Tematem spotkania było „Jak przygotować się do spotkania z pracodawcą”. Na początku spotkania Dyrektor WTZ Pan Ryszard Micek przedstawił doradców zawodowych PUP przybyłych na szkolenie, a także omówił dotychczasowe formy współpracy z Urzędem. W pierwszej części szkolenia doradcy zawodowi przeprowadzili pogadankę z uczestnikami o zasadach, którymi należy się kierować podczas rozmowy z pracodawcą oraz rozdały ulotki informacyjne i schematy życiorysów zawodowych. Przedstawiły również warunki oraz możliwości zorganizowania staży zawodowych dla osób niepełnosprawnych, a także omówiły możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia organizowane przez PUP dla bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Te osoby mają możliwość podjęcia pracy korzystając z ofert zamieszczonych na stronie www PUP z Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa, m.in. są to oferty dla kierowców, cukierników, sprzedawców, opiekuna osób starszych i dzieci, florystek, obsługi wózka widłowego, magazynierów oraz pracowników budowlanych. Drugą część szkolenia obejmowały ćwiczenia praktyczne w pracowni informatycznej z zakresu tworzenia i wypełniania dokumentów aplikacyjnych. Uczestnicy mogli samodzielnie stworzyć własne CV w sposób manualny oraz za pomocą kreatora internetowego „szybkieCV” Szkolenie oprócz walorów informacyjnych miało również znaczenie praktyczne, które umożliwi podopiecznym samodzielne przygotowanie się do kontaktów z pracodawcami w celu podjęcia pracy.

wtz.dt.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*