Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Ponad 500 osób wzięło udział w I Charytatywnym Biegu dla Karola

Ponad 500 osób wzięło udział w I Charytatywnym Biegu dla Karola

W niedzielę 7 października br. mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej licznie wzięli udział w biegu charytatywnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Run Team na rzecz Karola Ksenia, młodego chłopaka, który pod koniec lipca uległ poważnemu wypadkowi. Obecnie ten dziewiętnastoletni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej potrzebuje środków na rehabilitację w ramach programu wybudzeniowego, do którego został zakwalifikowany. Przy pięknej pogodzie i w serdecznej atmosferze udało zebrać się 22 910 zł i 37 groszy. Do lasu Beleryt, gdzie bieg został przeprowadzony przybyły całe rodziny. Osobom biegającym towarzyszyli bliscy i przyjaciele. Dzieci stanowiły sporą część biegaczy, była ich setka.

Warto zaznaczyć, że wszystkie szkoły dąbrowskie przyłączyły się do akcji. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz rodzina, przyjaciele i osoby wspierające Karola przygotowały ciasta i ciasteczka. Słodkości były hitem sobotniego biegu, rozeszły się bardzo szybko. Do akcji włączyło się dużo osób prywatnych i firm, dzięki czemu I Bieg Charytatywny dla Karola okazał się wielkim sukcesem ludzi dobrej woli, a zebrane środki zapewnią młodemu człowiekowi realną pomoc.

Kolejna akcja charytatywna dla Karola Ksenia odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 października 2018 r. pod Kościołem NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Po każdej Mszy Św. chętni będą mogli zakupić ciasta, a cały dochód ze sprzedaż przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Karola Ksenia.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*