Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Bądź odblaskowy – bądź bezpieczny” – festyn BRD w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

„Bądź odblaskowy – bądź bezpieczny” – festyn BRD w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła 2018” dziś (9 października 2018) zorganizowała Festyn BRD pn. „ Bądź odblaskowy –bądź bezpieczny”, w którym czynny udział brali funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Głównym celem IX edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła 2018”, jest zwiększenie aktywności placówek oświatowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, które są tak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie, przypominali jak prawidłowo poruszać się po drodze publicznej, przestrzegali przed zachowaniami, które mogą stać się przyczyną wypadku. Każde dziecko mogło posiedzieć za kierownicą policyjnego samochodu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*